Miętowy – to pochodny kolor zieleni (śmiało można go nazwać bladą zielenią lub mieszanką kolorów: białego, niebieskiego, morskiego, seledynowego…). Jest niezwykle świeżym i orzeźwiającym kolorem, kojarzonym z wiosną i latem oraz modnymi wciąż pastelami.

Z czym łączyć kolor miętowy?
Barwa miętowa może działać na nas kojąco, odprężająco, a także dodawać nam więcej energii, w zależności od tego z czym połączymy miętowy. 
Jak każdy inny kolor, tak też miętowy możemy łączyć i zestawiać z barwami neutralnymi, czyli takimi jak: czystą bielą, „złamaną bielą”, śmietankowym, waniliowym, kremami, beżami, szarościami czy cappuccino.
Zestawienia miętowego z kolorami neutralnymi są dla nas najbezpieczniejsze, dlatego możemy bez obaw stosować je w naszych stylizacjach.
Poniżej propozycja wykorzystująca tego typu kolory.
Oczywiście to nie wszystkie możliwości łączenia koloru miętowego, bo kolor miętowy atrakcyjnie wygląda również w zestawieniu z wieloma innymi barwami. Fajnie sprawdzą się na przykład połączenia miętowego z kolorem niebieskim, turkusem, różem, odcieniami żółci i pomarańczy. 
My dziś zostawiamy Was z pierwszą (neutralną) propozycją. Mięta dała moim dziewczynom dużo energii, co doskonale dostrzeżecie na naszych zdjęciach. Bierzcie trochę tej energii i rozsyłajcie dalej 🙂 
Jeśli podobają Ci się dziewczyny w podobnej stylizacji, a masz ochotę na więcej naszych pomysłów, zapraszamy TUTAJ