Zauważyliście ostatnimi czasy, jak popularne stały się handmade ubraniowe i co w nich jest takiego szczególnego, że coraz więcej osób sięga po tego typu produkty?

Będąc sama „autorką” niektórych ubranek typu handmade, które możecie zobaczyć u nas na blogu i które własnoręcznie zostały zrobione w zaciszu naszego domu, chciałam podzielić się w kilku słowach, co wyróżnia tego typu produkty
Oferta handmade z jaką każdy z nas może spotkać się na przykład w internecie jest dość szeroka: obejmuje ubrania, biżuterię, torebki, zabawki, akcesoria domowe, ozdoby świąteczne i różnego rodzaju dodatki. Produkty tego typu mają w sobie coś szczególnego. Coś, czego brakuje masowym produktom sieciówek. Wiecie o czym mówię? 
Oryginalność – to jedna z podstawowych zalet wyrobów handmade. W każdą tego typu rzecz „autor” wkłada dużo swojej wyobraźni i zdziwicie się, ale też i własne serce (dzięki czemu czuje, że te ubrania mają duszę). Mają też swój niezwykły charakter i zazwyczaj trudno jest powielić takie dzieło. Wiem co mówię, bo sama robiąc ubranka na drutach, nie potrafię zrobić dwóch identycznych rzeczy. Dlaczego? Do każdej podchodzę indywidualnie, w zależności od tego co to ma być za ubranie, do czego ma pasować, komu będzie służyć. Za każdym razem moje ręce robią to, co w danej chwili pomyśli umysł i poniesie wyobraźnia…
Jakość wykonania – kolejna z zalet, która odróżnia handemade od sieciówek. W wytwarzaniu tego typu ubrań wiemy z jakiego materiału (w moim przypadku włóczki) powstaje ubranie. Dodatkowo wysiłek, jaki jest wkładany przez człowieka (nie maszynę) w wykonanie każdej rzeczy. Maszyna owszem może jest szybsza i tańsza, ale dokładnością nigdy nie dorówna człowiekowi. Pamiętam mój pierwszy sweterek dla Marysi, który prułam pięć razy bo nie do końca czułam, że jest dobrze zrobiony. Możecie więc mieć pewność, że tego typu produkty są dopracowane pod każdym względem. 
Produkt polski – tu odwołam się nieco do naszej polskości. Jak to mówią: Cudze chwalicie, swego nie znacie. Czyli wszystko zawarte w tym jakże krótkim i oczywistym zdaniu.
Cena tego typu produktów co prawda jest nieco wyższa niż sieciówek, ale jest ona adekwatna do jakości i czasu, jaki jest wkładany w wytworzenie takiego ubrania. Są to w wielu przypadkach długie godziny pracy.
Choć osobiście jestem bardzo dużą fanką ubrań sieciowych, a zwłaszcza ich promocji 🙂 cenię sobie również oryginalność, która pomaga wyrazić mi siebie, a także uatrakcyjnić własny wizerunek. Dlatego od czasu do czasu możecie zobaczyć u nas coś, czego nie można kupić w masowych sieciówkach (odsyłam TUTAJ i TUTAJ), a może zachęci i Was do wspierania wielu młodych i twórczych umysłów…
Ciekawa też jestem – jaka jest wasza opinia na temat produktów typu handmade?
My dziś chwalimy się naszą własnoręcznie zrobioną, różową czapą  z dużym pomponem. Miłego oglądania.

Privacy Preference Center