ZIMA – pora roku, którą jednocześnie uwielbiam i marudzę: że buuuuu – zimno (ja z tych ciepłolubnych oczywiście). Nawet pisząc post w tym momencie, siedzę otulona ciepłym kocem, z kubkiem gorącej herbaty obok i marzę… Marzę o karaibskich palmach i wakacjach…

Marzycielką jestem od zawsze i bardzo dobrze rozumię innych marzycieli, więc wiem, że wakacje to niezbędny akumulator energii i bez chwili relaksu czy odpoczynku, nie da się w pełni dobrze funkcjonować. 
Biorąc pod uwagę, że do lata jeszcze daleko, zamiast marzyć, może by tak wpisać do kalendarza wakacje w miesiącu lutym? Co Wy na to? Nawet weekendowy wypad zrobi robotę. A że specem od weekendowych wyjazdów zostaliśmy w momencie otrzymania tytułu „rodzice” (jeśli chcecie trochę się pośmiać zobaczcie ⇾ tutaj). Z pełną odpowiedzialnością polecić możemy tego typu szybkie wyjazdy.
Pomysłów na spędzenie fajnych chwil zimą może być kilka. Na przykład:
morze zimą (o czym się przekonalismy już ⇾ tutaj)
weekend w spa, czyli czysty relaks
– dla nie marzących o ucieczce od miejskiego zgiełku – zima w mieście
– dla osób chcących wykorzystać aktywnie czas – z pewnością sporty zimowe
Dziś zatem serwujemy zdjęcia z ostatniej, aktywnej pozycji na liście pomysłów, do której udało nam się namówić innych wyrodnych rodziców, którzy zostawili na pastwę losu swoje biedne dzieci pod opieką cioteczek i babć (uff cudowne uczucie wiedząc, że my nie jedyni…)
Jak to mówią: JEST EKIPA – JEST ZABAWA !!!
Weekend spędzony szybko, aktywnie i z przygodami, biorąc pod uwagę jeden wieczór i dwa dni. Udało nam się pojeździć na kilku stokach narciarskich, a wszystko dzięki jednemu „zacisznemu miejscu”, które dało nam taką możliwośc i do którego odsyłam na koniec posta…
ZACISZNA POLANA – miejsce, które w wielkim skrócie pokażemy, a które bez wątpienia zasługuje na to, żeby poświęcić mu wiecej niż tylko dwa słowa. Dlatego następnym razem (a taki planujemy w okresie wakacyjnym) opiszę szczegółowo czemu warto się tu wybrać. 
„Zaciszna Polana” to kompleks całorocznych domków drewnianych, położonych w obrebie Polanicy Zdrój. Podstawowym atutem tego wyjątkowego miejsca jest z jednej strony cisza i spokój, pozwalające odpocząć od codzienności i zgiełku miasta, a z drugiej bliskość mnóstwa atrakcji, jakie oferuje Kotlina Kłodzka. 
I my właśnie z tych (tylko) zimowych atrakcji postanowiliśmy skorzystać: nocne jazdy w Zieleniec Ski Arena, całodniowy pobyt na stoku Cervena Voda w Czechach i na dobicie kilka godzin w Czarna Góra Resort. Trzy fajne stoki dookoła według gustu i upodobań, nawet w -15C mrozie pokazały nam swój zimowy urok, którym się dzielimy.
Zainteresowanych odsyłam na stronę www.zacisznapolana.pl i zostawiam niespodziankę. 
Dla wszystkich rezerwujących pobyt w „Zacisznej Polanie” na hasło: MonikaWielgus.pl otrzymacie rabat 10%. Może jeszcze uda Wam się skorzystać z zimowych uroków tego miejsca.
Pozdrawiamy