Małymi kroczkami zbliża się ten najbardziej magiczny czas, jakim są Święta Bożego Narodzenia. To jedne z najbardziej wyczekiwanych świąt w roku: prezenty, choinka, najbliżsi, śnieg za oknem, no i ten piękny klimat – ciepły i świąteczny. Tak piękny, że chce się go uwiecznić…

Bo kto z nas nie ma w swoim albumie choćby jednego zdjęcia przy choince, no kto? No właśnie 🙂
Dziś zobaczycie jak w paru prostych krokach można stworzyć takie magiczne zdjęcia we własnym domu. Wystarczy przeszukać pudła z ozdobami świątecznymi, wziąć do ręki aparat i zwrócić uwagę na kilka drobnych, lecz ważnych szczegółów. To co zaczynamy?
Jak zrobić zdjęcia w świątecznym klimacie:
Tło – na początek musimy przygotować odpowiednie tło, jakie będzie na zdjęciach. Najlepiej jeśli jest jednolite i jasne. Może to być na przykład biała ściana w waszym pokoju lub jakiś jasny koc. Wtedy będziecie mieć pewność że nic nie odwróci uwagi od waszych pociech na zdjęciu.
Dodatki – tu można naprawdę poszaleć i ruszyć wyobraźnią. Nada się wszystko co kojarzy się ze świętami: łańcuchy na choinkę, bombki (najlepiej plastikowe, żeby maluchy nie zrobiły sobie krzywdy), światełka choinkowe… Pamiętajcie też, żeby wybrać jeden ewentualnie dwa kolory dodatków, bo gdy będzie zbyt kolorowo, wasze zdjęcia nie będą wyglądać dobrze. Znacie pewnie przysłowie: co za dużo to nie zdrowo?. Dziś minimalizm jest w modzie, więc im mniej tym lepiej. Dodatki jak sama nazwa wskazuje, są jedynie dodatkami i mają nadać odpowiedni klimat zdjęciom, a nie go zakłócić.
Odpowiednie oświetlenie – w studiu fotograficznym gdy jest profesjonalne oświetlenie, zdjęcia wychodzą pięknie i są jasne. Właśnie jasne, musi być jasno. Co możemy zrobić, żeby i nasze zdjęcia wyszły jasne i ładne? Otóż odsłaniamy wszystkie zasłony i firany z okien, które potrafią zabrać nawet pięćdziesiąt procent światła. Jeśli to możliwe, staramy się żeby nasz plan do fotografowania był naprzeciw okna – wtedy całe wpadające światło będzie padać bezpośrednio na fotografowany obiekt. Dodatkowo można też włączyć wszystkie lampy w danym pomieszczeniu, im więcej  światła tym lepiej.
Model, modelka – czyli nasze pociechy, czy inna fotografowana osoba. Trzeba zwrócić uwagę na strój. Tak jak w przypadku dodatków, tak też ubranie ma duże znaczenie – a więc znów minimalizm. Dla dziewczynki najlepiej sprawdzą się jasne ubrania: sukieneczki, bluzki, tuniki, najlepiej jednego koloru. Jeśli nawet nie macie jednego koloru, zaraz zobaczycie sposób na ukrycie kolorowych obrazków na bluzce, jak to zrobiłam w przypadku Marysi. Ciemne spódnice, czy w kolorach czerwieni, do jasnej bluzki też pięknie będą się prezentować. Jako dodatek bardzo fajnie sprawdzi się jakiś gadżet, typu: czerwona spinka do włosów, czy jakaś opaska w kształcie kokardy, czapka Świętego Mikołaja, rogi reniferów, itp.
Dla chłopca oczywiście najlepsza niezastąpiona biała koszula i spodnie. Taki typowy uroczysty strój. Z dodatków może być muszka, krawat, czapa Świętego Mikołaja, itp.
Z tak przygotowanym własnym, domowym studio możemy zacząć robić zdjęcia. Trzeba jeszcze zwrócić uwagę na to jak kadrujemy zdjęcie, a mianowicie, żeby widzieć tylko nasz przygotowany kącik do fotografowania i naszego modela, modelkę. A więc wszystko co poza – najlepiej niech nie będzie widoczne na zdjęciu. Należy również zwrócić uwagę na to, czy obiektyw jest czysty i nie ma na nim żadnych śladów, na przykład palców – niby taka błahostka, a od której zależy czy nasze zdjęcie wyjdzie ładnie i ostro… No i tyle.
Wiadomo, że zdjęcia od fotografa, robione odpowiednim sprzętem, w profesjonalnym studio i poddane obróbce są czasem nie do zastąpienia, ale trzymając się powyższych kroków, każdy może wyczarować niecodzienne, własne i piękne fotki nawet zwykłym aparatem w telefonie. Życzymy więc miłego pstrykania i czekamy na Wasze zdjęcia :):):)
Zobaczcie jak to wyglądało u nas:
Nasze małe studio to: 
Tło – jasny koc, bo niestety nie mamy białych ścian. Dodatki – plastikowe bombki w kolorze czerwonym i złotym, złota gwiazda, ciemno-zielony łańcuch, lampki na choinkę (choć nie na wszystkich zdjęciach). Światło – bezpośrednio naprzeciw okien oraz włączone wszystkie żarówki w pomieszczeniu. Modelka ubrana w tunikę która, zwróćcie uwagę z przodu kolorowa w jakieś kwiaty – założyłyśmy tył na przód i zrobiła się jednokolorowa, a kolorowe obrazki zostały z tyłu 🙂


A efekt? Sami zobaczcie 🙂
A poniżej jeszcze dwie małe modeleczki OLIWIA I NADIA 
A z okazji zbliżających się Świąt mamy dla Was KONKURS, w którym do wygrania jest świąteczna mini sesja zdjęciowa, Twojego dziecka (ewentualnie dzieci). Do konkursu zachęcamy przede wszystkim osoby z Wrocławia i okolic, wtedy sesja odbędzie się z dojazdem do domu. 
Zasady konkursu:
  • zapraszamy do polubienia stron 
          Wielmon
          Niesamowity świat Nadii
  • udostępnienie plakatu konkursowego
  • w komentarzu pod plakatem prosimy o wpisanie imienia i wiek dziecka, ewentualnie zamieszczenie zdjęcia
Regulamin konkursu:
  • Organizatorem konkursu jest www.wielmon.blogspot.com
  • Sponsorem konkursu jest Wielmon
  • Konkurs trwa w dniach 2 – 7.12.2015
  • Wyniki konkursu 8.12.2015 
  • Konkurs odbywa się na fb organizatorów – TUTAJ