KAWAŁEK RAJU!!!

Jest takie miejsce. Ukryte gdzieś daleko, na odludziu, wśród lasów, nad rzeką i z dziewiczym krajobrazem. W wyobraźni to raj, który pobudza wszystkie zmysły. Do Twoich oczów dociera obraz – wylewające się znikąd strumienie wody. Schodzisz dalej i widzisz nieckę, a w niej jezioro i zespół kilkunastu niemałych wodospadów. Dookoła otacza Cie zieleń, gwar ptaków i… ludzi. Wytężasz wzrok, a tam bar i kąpiący się w jeziorze tubylcy. Bajkowo, magicznie i tak jak to sobie wymarzyłeś. Znajdujemy się przy Wodospadach Kravica w południowej Bośni i Hercegowinie. Nie musisz już szukać sztucznych basenów z biczami wodnymi. Tutaj masz wszystko naturalne (no prawie wszystko). Jeszcze nie zniszczony przez człowieka krajobraz jest tym, którego się szuka od wielu lat, aż nagle niespodziewanie trafia Ci się takie cudo. Rozstrzelone na ponad 100m szerokości wodospady same w sobie są nie małą atrakcją, a do tego wszystkiego możesz zanurzyć się w głębinach czystej wody, dotknąć i poczuć atmosferę tego miejsca…
Zajrzyjcie koniecznie TUTAJ

Wodospady Kravica są popularnym miejscem wśród lokalnej ludności, ale też dzięki swojemu położeniu i bliskości z popularnym Mostarem, są coraz częściej nawiedzane przez turystów i licznych pielgrzymów. 

Będąc w Chorwacji nie sposób nie zrobić sobie wypadu poza zatłoczone plaże i nie udać się do tego raju. 

Mapka dla zaciekawionych…


Jeszcze kilka słów o mieście Mostar do którego wstąpiliśmy po drodze.

Mostar – stolica (nieformalna) Hercegowiny, leżąca nad Neretwą. Położony jest w południowo-zachodniej części Bośni i Hercegowiny, przy drodze wiodącej z Dubrownika do Sarajewa. 

Czemu warto wstąpić tam na mały spacer? Uliczki, które prowadzą do najważniejszego zabytku miasta (siedemnastowieczny, kamienny Stary Most – zdjęcia poniżej) to bazar, na którym za kilka euro można kupić dosłownie wszystko: od pamiątek, ubrań, pysznych lodów, po nalewki i inne regionalne produkty – wierzcie: warto!!!
Żródło tekstu: www.naszcalyswiat.pl

Privacy Preference Center