Zauważyliście, jak modne stało się bieganie w ostatnich latach i jak wielu ludzi zakochało się w tej formie aktywności? Dziś widok biegającej osoby nie robi już na nikim żadnego wrażenia. Można nawet stwierdzić, że coraz więcej osób chce biegać. Co więc jest takiego w bieganiu, że coraz więcej ludzi wychodzi na biegowe ścieżki? 
Oto jedne z wielu powodów, dla których coraz więcej osób biega
1. Bieganie jest proste – to jedna z najmniej skomplikowanych czynności. Jest to naturalny ruch naszego ciała. Żeby zacząć trenować nie trzeba nic, oprócz dobrych chęci. Nie ma obowiązku zaopatrywania się w specjalistyczne sprzęty, niepotrzebny jest karnet na siłownię, nie musimy jechać na specjalną bieżnię. Wystarczy włożyć dobre buty i biec przed siebie. Po ulicy, po lesie, bulwarze. Gdziekolwiek nogi poniosą.
2. Bieganie jest zdrowe – każdy wie, że aktywność fizyczna jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ruch jest potrzebny, jeśli chcemy cieszyć się dobrą sprawnością do późnych lat. Bieganie jest idealnym sposobem, by utrzymać właściwą kondycję.
3. Bieganie poprawia humor  i pozwala radzić sobie ze stresem – endorfiny to naturalne substancje, które wydzielane są pod wpływem długotrwałego wysiłku fizycznego. Są one odpowiedzialne za uczucie szczęścia, pewności siebie i ogromnej energii do działania. Bieganie jest więc naturalną używką do poprawiania humoru. Życie pędzi coraz szybciej, a my jesteśmy pod coraz większą presją. W dzisiejszym świecie trudno unikać sytuacji stresujących, gdyż są one na każdym kroku. Jedyną możliwością, by nie pozwolić stresowi zniszczyć naszego zdrowia to nauczyć sobie z nim radzić. Bieganie jest idealnym sposobem na rozładowanie napięć i stresów. Długie leśne wybieganie działa bardziej odprężająco, niż niejedna pigułka.

4. Bieganie pozwala schudnąć – podobno mamy prawdziwą epidemię otyłości. Jest to tylko dodatkowy argument dlaczego bieganie powinno być jeszcze bardziej rozpowszechniane. Jogging jest idealnym sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów. Dodając do treningów odpowiednią dietę zyskujemy gwarancję idealnej sylwetki. Bieganie pięknie rzeźbi ciało i wzmacnia mięśnie.
5. Bieganie jest modne – prawie każdy z nas ma naturalną potrzebę bycia lubianym i podziwianym. Bieganie daje do tego świetną podstawę. Biegacze są postrzegani jako bardziej uśmiechnięci, otwarci na otoczenie i serdeczniejsi niż reszta społeczeństwa. Sport ten stał się bardzo popularny i wiele osób biega, bo chce podążać za trendami. I nic w tym złego! Bieganie kształtuje bardzo pozytywne nawyki – stajesz się lepiej zorganizowany, a czas przestaje Ci przeciekać przez palce – uczysz się dobrze rozplanowywać treningi, a tym samym swoją codzienność. Dzięki tej modzie coraz więcej osób pragnie w podobny sposób spędzać swój wolny czas, jak i przynależeć do większej grupy – wzmacniając i rozszerzając swoje relacje.
6. Bieganie otwiera na ludzi – bieganie to furtka do zupełnie nowej grupy społecznej. Biegacze to wyjątkowo otwarci ludzie. Można się o tym przekonać na zawodach, zorganizowanych grupowych treningach czy forach internetowych.
7. Bieganie pomaga zwiedzać świat – prawie każde większe miasto organizuje biegi uliczne i inne imprezy biegowe. Jest to ogromny plus, gdyż dzięki temu możemy jeździć po świecie biorąc udział w sportowych eventach. Udział w zagranicznym maratonie to idealna okazja do poznania tamtejszej kultury i zasymilowania się z miejscowym społeczeństwem. Warto wybrać się również do mniejszych miast i wsi, na mało oblegane zawody.
8. Bieganie zwalcza nudę – jest wiele osób, które po powrocie z pracy, bądź w weekendy nie mają co ze sobą zrobić. Jeśli kogoś zainteresuje ta aktywność na pewno nigdy się nie będzie nudził. Najwięksi pasjonaci poświęcają każdą wolną chwilę na trening, a słowo „nuda” już dawno nie istnieje w ich codzienności. Jeśli dodatkowo dodamy różne formy aktywności, takie jak: długie wybiegania, interwały, zabawa biegowa, bądź tempówki, to bieganie będzie bardzo interesującą formą spędzania wolnego czasu.
9. Bieganie kształtuje charakter – sportowcy to silni ludzie. Mowa tu nie tylko o sile fizycznej ale przede wszystkim o mocnym charakterze. Bieganie wystawia na próbę wiele razy – podczas długich wybiegań, kiedy za oknem pada deszcz lub gdy nie mamy ochoty wstawać wcześniej na trening. Ktoś kto pokona te wszystkie słabości z pewnością nie będzie sobie pobłażał na co dzień.
10. Bieganie pozwala poznać siebie – setki kilometrów spędzonych na trasie owocuje bardziej, niż nam się wydaje. Oprócz kondycji fizycznej i silnego charakteru zyskujemy coś jeszcze – większą samoświadomość. Odnosi się ona do kwesti fizycznych oraz psychicznych. Dzięki bieganiu poznajemy swoje ciało, wiemy jak rozpoznać zmęczenie od zniechęcenia, znamy swoje granice i tym samym potrafimy lepiej o siebie zadbać. W kwestii psychicznej bieganie daje nam możliwość przebywania samemu ze sobą. Poznajemy dzięki temu nasze myśli, które w natłoku codziennych spraw często zostają zagłuszone.
Jak widać powodów dla których warto biegać jest z pewnością wiele i mimo, że chwilowo mamy jednego biegacza w naszej rodzinie –  jest to dla nas bardzo fajna i ciekawa forma spędzenia czasu. Takie imprezy biegowe są dobrą okazją do tańców i innego rodzaju wygibasów – o bieganiu nie wspomnę, a dodatkowo (mam nadzieję) zaszczepią w naszych ”najmłodszych” chęć do bycia aktywnym fizycznie w przyszłości…

Źródło tekstu pochodzi ze strony: treningbiegacza.pl